Blog

Přečtěte si články z našeho blogu.

Tipy, jak úspěšně vyřešit jakoukoliv únikovou hru

Milujete únikovky, ale nevíte, jak je hrát? Nebo jste ještě v žádné únikové místnosti nikdy nebyli a chtěli byste ji vyzkoušet? Ať už jste únikovku někdy hráli nebo ne, tak Vám dáme pár tipů, jak úspěšně zvládnut většinu úkolů. A nemusíte se ničeho bát, v mnoha případech není třeba si nastudovat nějaké extra znalosti, cílem je užít si zábavu se svými přáteli. Únikové hry jsou koncipovány, tak aby to zvládl každý účastník. A přece jen jde o zábavu pro každou věkovou kategorii.

Historie a vznik únikových her neboli únikových místností

Únikovky jsou dobrodružnou hrou odehrávající se v reálné místnosti, kde jsou hráči zamčeni a musí společně hledat stopy i řešit hádanky, aby mohli z místnosti uniknout během určeného časového limitu.

Ačkoli únikové hry začaly vznikat nedávno, jejich původ sahá až do řecké mytologie. Když to vezmeme z dávné historie, tak za jakousi první únikovku lze považovat labyrint – složité bludiště, které má původ v Řecku. Jejich mytologie říká, že byl postaven pro krále Minose, aby v něm uvěznil Minotaura. Athénský hrdina Theseus musel projít labyrintem, aby ho našel a zabil. A poté musel nalézt cestu zpět z bludiště.

Puzzle Room a Helppes

Z každé únikové hry, kterou u nás návštěvníci absolvují, půjde finanční příspěvek na dobrou věc. Jeho výši ovlivníte vy, naši hráči. Tak jsme se v Puzzle Room rozhodli, když jsme přemýšleli, jak přispět na místech, kde je to potřeba.

Původně spontánní nápad dostal velmi rychle konkrétní podobu. Cílem bylo vymyslet systém, který dokáže motivovat hráče k co nejlepšímu výkonu a zároveň navodit dobrý pocit z právě vytvořeného dobrého skutku.

Řekli o nás

 • skvelá zábava s rozumom

  premyslena a napadita hra... krasne dekoracie. cele to malo hlavu aj patu :) boli sme aj s dvoma malymi detmi - povazovali to za najlepsi bod prazdnin :)

  Maria P. - Tripadvisor

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Ocenění

Tripadvisor TrendEvent

Úniková hra jako dárek?

Dost bylo pletených ponožek! Darujte něco originálního a nevšedního. Je to trochu klišé, ale zážitek je nejlepší dárek, který můžete někomu věnovat. A PUZZLE ROOM, úniková hra plná zábavy, napětí a luštění, opravdovým zážitkem je.

Více o voucherech

Tento web využívá soubory cookies. Používáním webu vyjadřujete svůj souhlas s jejich užitím.