Blog

Přečtěte si články z našeho blogu.

Puzzle Room a Helppes

Z každé únikové hry, kterou u nás návštěvníci absolvují, půjde finanční příspěvek na dobrou věc. Jeho výši ovlivníte vy, naši hráči. Tak jsme se v Puzzle Room rozhodli, když jsme přemýšleli, jak přispět na místech, kde je to potřeba.

Původně spontánní nápad dostal velmi rychle konkrétní podobu. Cílem bylo vymyslet systém, který dokáže motivovat hráče k co nejlepšímu výkonu a zároveň navodit dobrý pocit z právě vytvořeného dobrého skutku.

Jak můžou hráči ovlivnit výši daru v únikových hrách Puzzle Room?

Během únikové hry, kdy je tým hráčů zavřený v místnosti, je jejich úkolem na základě luštění úkolů, použití logiky a týmové spolupráce opustit místnost v co nejkratším časovém úseku. Nejzazším termínem „útěku“ je opuštění místnosti do 60 minut.

Z vlastní zkušenosti víme, že se týmy vždy snaží dosáhnout co nejlepšího času a toho jsme se rozhodli „využít“. Každý tým, kterému se podaří místnost opustit dříve než za 60 minut, daruje každou minutou zbývající do uplynutí času 1 Kč do příspěvku. My však toto číslo ještě ztrojnásobíme. Důležitý je tedy čas a vaše motivace být co nejrychlejší.

Příkladem může být skupina, která hru opustí v čase 40 minut. Základem darování je tedy zbývajících 20 minut, které se rovnají 20 Kč. V tuto chvíli přicházíme na řadu my a částku měníme na 60 Kč. Každý z týmů si svou darovanou částku zapíše s naším personálem do speciální tabulky a my částku odešleme naší vybrané neziskové organizaci.

Jak jsme vybírali organizaci?

Jako první jsme oslovili Helppes, kteří cvičí asistenční psy pro lidi s hendikepem. Dozvěděli jsme se o nich náhodou. Hned nás však zaujalo, jakou činnost vykonávají. Prošli jsme tedy dostupné materiály a věděli jsme, že je to ta věc, které chceme být součástí.

Helppes je jedinou profesionální neziskovou organizací svého druhu v České republice a pomáhá osobám s nejrůznějšími druhy hendikepů. Prostřednictvím speciálně vycvičených psů jim přichází na pomoc při jejich cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti. Do této chvíle speciálně vycvičila 250 psů a zorganizovala velké množství kurzů i výcviků, ze kterých vyšlo přes 2 000 absolventů.

Více informací o jejich činnosti je možné dohledat na stránkách www.helppes.cz

Puzzle Room a Helppes

Organizace Helppes nás ihned po jejich kontaktování pozvala na prohlídku svého výcvikového centra. Zápal pro práci se psy a pomoc potřebným v kombinaci s upřímnou hrdostí na svou práci, se kterými jsme se setkali, nás jen usvědčily, že jsme na správném místě. Personál centra v čele s paní ředitelkou nám podrobně vysvětlil, jaké je jejich poslání, jak fungují jednotlivé složky a části pomoci a díky prohlídce celého areálu jsme měli možnost vidět, kam přesně budou příspěvky směřovat.

Kdy a kde?

Vzhledem k tomu, že chceme jako společnost jít vždy směrem pomoci druhým, je tato spolupráce časově neomezená a začíná každý nový den.

Přijďte si zahrát s kamarády, kolegy nebo rodinou a udělejte radost nejen sobě, ale i těm, co to potřebují. Vždy je správný čas na vytváření dobrých skutků. Kde nás najdete a další informace naleznete na našich webových stránkách www.puzzleroom.cz.

Řekli o nás

 • skvelá zábava s rozumom

  premyslena a napadita hra... krasne dekoracie. cele to malo hlavu aj patu :) boli sme aj s dvoma malymi detmi - povazovali to za najlepsi bod prazdnin :)

  Maria P. - Tripadvisor

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

Ocenění

Tripadvisor TrendEvent

Úniková hra jako dárek?

Dost bylo pletených ponožek! Darujte něco originálního a nevšedního. Je to trochu klišé, ale zážitek je nejlepší dárek, který můžete někomu věnovat. A PUZZLE ROOM, úniková hra plná zábavy, napětí a luštění, opravdovým zážitkem je.

Více o voucherech

Tento web využívá soubory cookies. Používáním webu vyjadřujete svůj souhlas s jejich užitím.