FAQ

Je hra nějak nebezpečná nebo strašidelná?

Vůbec ne. Celá hra je o záhadách, řešení hádanek a luštění kódů tak, abyste našli cestu z místnosti ven. Namáhat budete hlavně svůj mozek, takže ani fyzickou sílu nebudete potřebovat. Během hry ale určitě zažijete i adrenalin, který vznikne rychle se krátícím časem a jistě vaší snahy dostat se z místnosti co nejrychleji a bez jakýchkoliv nápověd.

Je hra určená i dětem?

Ano, hrát u nás mohou již děti od 8 let. Platí ovšem, že pro všechny mladší 15 let je nutná spoluúčast dospělé osoby.

Máme dítě mladší 8 let, můžeme ho vzít s sebou?

V Puzzle Roomu nemáme dětský koutek a proto, pokud s sebou chcete vzít mladší dítě, musíte počítat s tím, že bude v místnosti s vámi. Hra není pro takto malé děti uzpůsobená a ze zkušenosti víme, že zhruba od poloviny hry se začínají takto malé děti nudit. Rozhodnutí ale samozřejmě necháváme na vás, na rodičích.

Je hra určená i pro cizince (bez znalosti českého jazyka)?

Určitě. Cizinci jsou v PUZZLE ROOM Prague vítáni. Všichni naši zaměstnanci mluví minimálně anglicky. Pro pochopení instrukcí však stačí, aby měl jeden z týmu středně pokročilou angličtinu. Hra jako taková vyžaduje jen základní znalost angličtiny.

Jaké je na hru nejvhodnější oblečení?

Oblečte se tak, abyste se cítili pohodlně! Neexistuje žádné předepsané či speciální oblečení. Pokud ale nosíte dioptrické brýle, nezapomeňte si je doma!

Nemám s kým jít. Mohu hrát hru sám/sama?

PUZZLE ROOM Prague je interaktivní hra určená pro skupinu 2 až 5 lidí. Některé úkoly vyžadují spolupráci více osob a proto není možné hrát hru jako jednotlivec.

Je možné změnit datum návštěvy potom, co jsem si již zarezervoval/a termín?

Samozřejmě, pokud nám dáte vědět alespoň dva dny před původním datem rezervace. V emailu, který jsme vám při rezervaci zaslali, najdete i link pro její zrušení. V případě jakýchkoliv dotazů nebo problémů nás neváhejte kontaktovat. Naše kontaktní informace naleznete zde.

Co když se zpozdím a nedorazím včas?

Před začátkem hry vás čeká krátká instruktáž o pravidlech hry a příběhu, který na vás v místnosti čeká. A také poslední chvilka na návštěvu toalety před tím, než vás pohltí atmosféra hry. Právě proto je velmi důležité, abyste se snažili dorazit opravdu 10 minut před začátkem vámi objednaného termínu. Díky přesně rozvrženému časovému plánu není možné nějak výrazně hru po časovém limitu natahovat. Takže čím později dorazíte, tím méně času vám zůstane na samotnou hru.

Jak mohu za hru zaplatit?

Zaplatit můžete po skončení hry a to jak v hotovosti, tak i kreditní/ debetní kartou (Platební terminál jenom v PUZZLE ROOM Čechova). U nás v PUZZLE ROOM Prague přijímáme karty Visa, Master Card a Maestro. Platit lze i vybranými poukázkami Sodexo, EdenRed a Cheque Dejeneur.

Je možné před PUZZLE ROOM Prague či v jeho blízkosti zaparkovat auto?

PUZZLE ROOM Prague se sice nachází v obytné části Prahy 7 s platnými parkovacími zónami, ale v blízkosti se najdou i místa s parkovacími automaty (ty jsou po 18 hod. a o víkendech mimo provoz a parkovné se neplatí). Pro více informací o možnostech parkování klikněte zde.

Můžu dát vstup do PUZZLE ROOM Prague někomu jako dárek?

Samozřejmě. Dárkový poukaz do PUZZLE ROOM Prague je skvělým dárkem k narozeninám, Vánocům či jako svatební dar pro kamarády. Poukazy mají otevřené datum a jsou platné 12 měsíců. Zakoupit si je můžete přímo v PUZZLE ROOMu nebo objednávkou na našem emailovém kontaktu.

S týmem, se kterým absolvujeme hru, bychom si pak rádi dali někde skleničku. Je to možné přímo na místě u vás?

Ano, je to možné. U nás si můžete dát vychlazené nápoje, posedět v křeslech, udělat si týmovou fotku a probrat všechny dojmy a pocity, které jste během hry načerpali.

Jsou vaše únikové mise podobné hrám, jako jsou šifrovačky nebo honby za pokladem (treasure hunty)?

Ne. Treasure hunty a šifrovačky jsou zpravidla spíše poznávací vycházky. Řešením úkolů bývají body na mapě, kde hra pokračuje. Účelem hry je tak pohybovat se z místa na místo a poznávat okolí. Naše únikové mise se odehrávají na jednom místě. Výsledky jednotlivých úkolů, které musíte vyřešit, nebo informace, které získáte, jsou součástí úspěšného dokončení vaší mise.

Nemohu se rozhodnout, jestli si přijít zahrát únikovou hru nebo únikovou misi. Co je těžší?

Hráči, kteří hráli jak únikové hry, tak i únikové mise, považují únikové mise za složitější. Obecně trvá déle úspěšně dokončit misi, než uniknout z místnosti. Pro začátečníky tak doporučejeme nejprve si přijít zahrát některou z našich únikových her, až po této zkušenosti vyzkoušet únikovou misi.